ajosla

 

Tildes Vārdzinis — palīgs svešvalodu vārdu apguvē

Izmantojot Tildes Vārdzini, varat trenēties svešvalodas vārdu apgūšanā.

Lai atvērtu Tildes Vārdzini, izvēlieties to no Tildes Biroja programmu grupas. Ja ir atvērta Datorvārdnīca, Vārdzini var izsaukt no Datorvārdnīcas izvēlnes.

Tildes Vārdzinis piedāvā vārdus angļu, latviešu vai krievu valodā, kuru tulkojums jums ir jāieraksta lodziņā Tulkojums. Par katru pareizi iztulkotu vārdu jums tiek pieskaitīti punkti, par katru nepareizi iztulkotu vārdu punkti tiek atņemti. Sākot darbu ar Tildes Vārdzini, jums tiek piešķirti 10 000 punktu. Jo vairāk punktu iegūstat, jo grūtāki vārdi tiek piedāvāti. Ja zaudējat punktus, Tildes Vārdzinis piedāvā vieglākus vārdus. Ja viena vārda tulkojumu ievadāt pareizi piecas reizes, vārds vairs netiek piedāvāts.

Strādājot ar Tildes Vārdzini, varat mainīt apmācības virzienu, noklikšķinot uz mācīšanās virziena maiņas pogas loga augšdaļā .

Tildes Vārdzini varat pielāgot savām vajadzībām. Noklikšķiniet uz pogas Opcijas, un tiek parādīts logs Opcijas.

clip0024

Šajā logā var norādīt Tildes Vārdziņa aktīvo profilu, noklikšķinot uz lejupvērstās bultiņas un sarakstā izvēloties nepieciešamo. Varat norādīt arī, lai Vārdzinis atskaņo skaņas. Atzīme izvēles rūtiņā norāda, ka skaņas tiek atskaņotas. Ja vēlaties, lai ikreiz pēc mācību sesijas Vārdzinis tiktu aizvērts, atzīmējiet atbilstošo izvēles rūtiņu.

Lai Vārdzinis tiktu atvērts automātiski ik pēc noteikta laika, atzīmējiet atbilstošo izvēles rūtiņu un norādiet nepieciešamo laika periodu.

Vārdzinim var pievienot vārdus arī no Tildes Datorvārdnīcas loga. To var veikt divējādi:

izvēlnē Rīki izvēloties Tildes Vārdzinis un pēc tam Pievienot vārdu mācību sarakstam;

joslā virs tulkojamā vārda ievades lodziņa noklikšķinot uz pogas Doties uz Vārdzini bultiņas un izvēloties Pievienot Vārdzinim.

Pievienotie vārdi Vārdzinī tiek piedāvāti biežāk, lai tos varētu ātrāk iegaumēt.